Новости Экономика ценызростання

Мінекономіки пов'язує зростання інфляції на 0,9% у грудні з підвищенням цін на продтовари

base article image

Міністерство економіки пов'язує зростання інфляції на 0,9% у грудні 2009 року з підвищенням цін на продовольчі товари, зокрема, на молочну й плодоовочеву продукцію.

Про це повідомили в прес-службі Мінекономіки в четвер.

"Серед прискорювальних факторів, що впливали на інфляцію в грудні, були сезонне підвищення цін на молочну й плодоовочеву продукцію", - сказано в повідомленні.

У цілому ціни на продукти харчування й безалкогольні напої в грудні зросли на 1,7% проти зростання на 1,6% у листопаді 2009 року.

Підвищення житлово-комунальних тарифів у грудні було незначним (0,2%), тарифи на газ й електроенергію залишалися практично незмінними.

Ціни на транспортні послуги в грудні трохи знизилися (на 1,5%) у зв'язку з падінням цін на паливно-мастильні матеріали, ціни на послуги зв'язку знизилися на 0,1%.

Серед факторів, що стримували інфляційну динаміку в грудні, Мінекономіки називає: зниження цін реалізації за окремими видами сільгосппродукції, зниження пропозиції грошей в економіці, обмеження кредитування населення, відносну стабільність курсу гривні, стабільність адміністративно регульованих тарифів на газ й електроенергію для населення.

Щодо інфляції за підсумками 2009 року в цілому, то, як думає Мінекономіки, факторами, що прискорювали зростання цін у цей період, були: девальвація гривні, зростання цін на нафту й цукор на світових ринках.

Серед факторів, що стримували інфляційну динаміку в 2009 році, Мінекономіки назвало: уповільнення зростання цін на продукти харчування, поновлення припливу депозитів у банківську систему, згортання споживчого кредитування.

Як повідомляло агентство, у грудні 2009 року інфляція становила 0,9%, за 2009 рік у цілому - 12,3%.

Кабінет Міністрів прогнозував інфляцію 9,5% за підсумками 2009 року.

За 2008 рік споживчі ціни зросли на 22,3%.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.