Новости Экономика нафтогазгазоплата

«Нафтогаз» попередив Тимошенко про можливий зрив розрахунків за газ

base article image

«Нафтогаз України» виступає проти продовження дії на 2010 рік нульової цільової надбавки на природний газ для хімічних підприємств – виробників азотних добрив.

Про це сказано в офіційному листі компанії Міністерству палива й енергетики від 14 січня 2010 року.

У компанії зазначили, що звільнення хімпідприємств, які є найбільшими споживачами імпортного газу, від сплати цільової надбавки призведе до недофінансування виплат «Нафтогазу України» компенсацій з державного бюджету щодо різниці цін закупівлі імпортного газу і його реалізації підприємствам теплокомуненерго, оскільки даний збір є одним з основних джерел надходжень до спеціального фонду держбюджету.

«Встановлення нульової ставки збору може призвести до суттєвого недофінансування вказаної бюджетної програми, що спричинить гострий дефіцит оборотних коштів компанії і унеможливить своєчасні й повні розрахунки з постачальником імпортного газу», – наголошується в листі.

При цьому в компанії уточнили, що лише в 2009 році через дію нульової ставки компанія недоотримала понад 3 млрд. грн. компенсації. У «Нафтогазі» переконані, що затвердження Кабміном відповідної постанови можливе лише за умови визначення додаткових бюджетних джерел фінансування різниці цін.

Міністерство промислової політики України підготувало проект постанови Кабінету Міністра України, якою пропонується продовжити до 1 січня 2011 року дію нульової цільової надбавки на природний газ для хімічних підприємств – виробників азотних добрив. Проект даної постанови розглядався на урядовому комітеті 14 січня. 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.