Новости Экономика нбукурс валют

НБУ: гривня стабілізується

base article image

Курсова динаміка гривні стабілізується завдяки стійкій макроекономічній ситуації.

Таку думку висловив керівник групи радників голови Національного банку Валерій Литвицький.

"Ні перед першим туром виборів не вдалося серйозно розхитати курс, ні перед другим туром не вдасться, тому що фундаменталії - на боці стабільності, а Нацбанк має достатньо ресурсів для адекватного реагування", - запевнив він.

За словами експерта, з початку року НБУ продав для підтримки гривні близько 170 млн. доларів. Обсяг щоденних інтервенцій банку поступово скорочується.  
"Нацбанк не допустить змін курсу у пропорціях, які не відповідають макроекономічної ситуації", - підкреслив Литвицький.

"Вирішальну роль в послабленні гривні минулого тижня зіграв чинник сезонності, до якого ми виявилися готовими. Ймовірно, за підсумками січня значення курсу гривні повернеться до рівня початку 2010 року", - додав банкір.

Як повідомлялося, в середині минулого тижня курс гривні на міжбанківському валютному ринку знизився з 7,98 до 8,10 гривні за долар.

Керівник групи радників голови Нацбанку пояснив, що в січні буде тимчасове зниження припливу валютного виторгу від експорту, яке пов'язане з періодом тривалих новорічних канікул на ряді зовнішніх ринків збуту українських товарів.

Серед факторів впливу на валютний ринок Литвицький назвав те, що зберігається відтік валюти з банківської системи. За його оцінкою, попит на валюту, що формується у зв'язку з виборами, не має визначального впливу на ситуацію на валютному ринку.  

Фінансист також наголосив, що послаблення гривні в середині січня пов'язане з прагненням окремих операторів ринку в черговий раз перевірити можливості спрямування курсової динаміки в бік девальвації.
Щодо рівня ліквідності в банківській системі радник голови НБУ відзначив, що вона знаходиться на рівні, близькому до оптимального для першого місяця року.
"Попит на гроші зростає у зв'язку з поступовою реанімацією ділової активності", - сказав фахівець, додавши, що поліпшення ситуації в роздрібній торгівлі може призвести до пожвавлення споживчої активності.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна, “Українська правда”

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.