Новости Экономика экономикаукраина

ЄЦБ: Україна залишається проблемним дитям

base article image

Україна залишається для Європейського центрального банку проблемним дитям у Східній Європі. Так висловився член керівної ради ЄЦБ Евальд Новотни.

Евальд Новотни наголосив, що урядова перспектива в Україні залишається нечіткою. Це стосується також генеральної економічної політики і банківського сектору. Як тільки Україна матиме надійну стратегію в громадському секторі, з’явиться можливість добре кооперувати з Міжнародним валютним фондом та іншими фінансовими інституціями, зазначив в інтерв’ю інформаційному агентству Reuters Евальд Новотни, який також є керівником Центробанку Австрії.

Україна бореться з високою державною заборгованістю та політичною нестабільністю. МВФ з огляду не невиконання обіцянок щодо проведення нагальних економічних реформ та невизначеність щодо політичного майбутнього країни заморозив надання своєї фінансового допомоги. Міжнародний фінансовий світ чекає на чітку та стабільну економічну стратегію України, підкреслив Евальд Новотни.

Щодо інших країн Центральної та Східної Європи фінансист бачить різний розвиток. Нові країни-члени ЄС, на його переконання, розвиваються позитивно. Представник Європейського центрального банку похвалив Польщу, яка єдина серед держав Євросоюзу закінчила минулий рік з економічним приростом.

Утім, Новотни висловився проти посилення тенденції до видачі міжнародних кредитів. На його думку, потрібно знаходити альтернативні джерела фінансування, інакше це продовжуватиме віддаляти на невизначений термін запровадження єдиної європейської валюти в нових країнах-членах ЄС.

За матеріалами: "Німецька хвиля"
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.