Новости Экономика банккризис

У 2009 році бізнес-операції ЄБРР в Україні перевищили 1,5 мільярди доларів

base article image

Бізнес-операції Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) в Україні у кризовий 2009 рік перевищили $1,5 млрд.

Як повідомили у прес-службі ЄБРР, наприкінці 2008 року банк став першою міжнародною фінансовою організацією, яка запропонувала широкомасштабну програму боротьби з кризою, складену спеціально для України.

«Програма виконувалася протягом 2009 року, забезпечуючи своєчасну цільову високоякісну підтримку економіки. У результаті цього, 2009 року ЄБРР установив новий операційний рекорд в Україні – країні, яка серед країн, у яких працює банк, постраждала в результаті кризових явищ сильніше за інших. Річний об'єм бізнес-операцій банку перевищив $1,5 млрд (1,1 млрд євро), при цьому було здійснено 46 транзакцій – це найзначніший результат для банку з моменту його приходу у країну 1993 року», – йдеться в повідомленні.

У фінорганізації відзначають, що 57% проектів банку ($870 млн) підписано у банківському секторі. Таким чином, були надані своєчасні субординовані кредити і здійснені вкладення в акціонерний капітал кількох банків («Укрексімбанк», «Райффайзен Банк Аваль», «Укрсиббанк», «Укрсоцбанк», «Банк Форум», «Мега-банк» і «Прокредитбанк») з метою відновлення довіри до ринку і забезпечення стабільності банківської системи України. ЄБРР також залучив фонди Технічної Співпраці для українських властей з метою проведення діагностичних досліджень банків і надання допомоги у здійсненні реструктуризації банків.

Загальний об'єм бізнес-операцій у проектах банку станом на 31 грудня 2009 року становив 4.8 млрд. євро в рамках 194 проектів. 75% проектів було підписано у приватному секторі, а 25% – у державному секторі економіки. Операції з акціонерним капіталом становлять 12 відсотків від сумарного об'єму бізнес-операцій, а останні 88% – операції з борговими зобов'язаннями.

За матерiалами: Ліга

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.