Новости Экономика нацбанкденьги кабмин

НБУ відмовляється надавати Кабміну гроші МВФ - Уманський

base article image

Національний банк України досі відмовляється надавати уряду України із золотовалютних резервів гроші з 2 млрд. доларів, отриманих раніше від Міжнародного валютного фонду для проведення зовнішніх операцій.

Про це сьогодні журналістам заявив в. о. міністра фінансів України Ігор Уманський, відповідаючи на запитання, який обсяг з цієї суми вже використано при розрахунку за газ у січні.

Він зазначив, що Нацбанк не погодився видати необхідну суму для цих цілей, хоча раніше домовленості про це було досягнуто з МВФ. «Це рішення було прийнято, його було схвалено радою директорів МВФ, доведено до Мінфіну, до Нацбанку. Однак його не виконав Національний банк на жодну копійку», - підкреслив посадовець.

При цьому Уманський наголосив, що механізм переказу коштів уряду дуже простий, а аргументи Нацбанку, які він використовує для пояснення відмови від процедури, непереконливі. «Механізм дуже простий, є кредитор, який свого часу надав позику. Йдеться про те, щоб частину цієї позики разом з активами і зобов'язаннями передати іншому позичальнику. Нацбанк мотивує відмову нібито невідповідністю закону про Національний банк і банки та банківську діяльність, заявляючи, що це нібито нецільове використання золотовалютних резервів. Це є не зовсім коректним, тому що, по суті, це є для Національного банку погашенням його зобов'язань перед МВФ. Тобто він насправді не передає золотовалютні запаси, а передає активи і зобов'язання, таким чином погашуючи свої зобов'язання перед МВФ», - сказав він.


При цьому міністр зазначив, що кошти від Нацбанку для розрахунку за газ у січні було отримано за рахунок продажу ОВДП. Коментуючи заяву Секретаріату Президента про те, що розрахунок за газ у січні став можливим завдяки втручанню в ситуацію Президента Віктора Ющенка, Уманський сказав: «Все сталося на день раніше, ніж Президент втрутився у цю ситуацію. Але я дякую Президентові за те, що він справді не заважав проведенню цієї операції і підтримав її проведення вже на завершальному етапі».

За матеріалами: Главред 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.