Новости Экономика правительствомвф

Україна заморозить соціальні виплати?

base article image

Уряд відзвітував перед Міжнародним валютним фондом про показники виконання держбюджету 2009 року, але продовжує приховувати їх від української громадськості.

За оперативними даними, загальний фонд держбюджету не виконано за доходами на 12,4 млрд грн. З урахуванням планового дефіциту, рекапіталізації банків і НАК Нафтогаз України "діра" бюджету досягла 81,5 млрд грн. Експерти впевнені, що зрив виконання бюджету за доходами змусить будь-який новий уряд заморозити у 2010 році зростання соціальних виплат.

В. о. міністра фінансів Ігор Уманський повідомив 20 січня, що Мінфін скерував МВФ попередні підсумки виконання держбюджету в 2009 році, але фонд запросив більш детальну інформацію, яку уряд надасть протягом одного-двох тижнів. Втім, для громадськості оперативні дані про виконання доходів бюджету, які минулого року були відомі вже 8 січня, міністерство досі не оприлюднює.

Ще наприкінці минулого року експерти прогнозували, що з метою приховування невиконання доходів загального фонду бюджету Кабмін оприлюднить дані не раніше від середини січня - після першого туру президентських виборів. "Річний звіт буде готовим до 9 квітня, а на початку травня ми будемо готові подати ці дані до Верховної ради. Оперативні дані ще рахують", - повідомив керівник прес-служби Держказначейства Любомир Стадник. Але вже вчора до секретаріату комітету Верховної ради з питань бюджету надійшла попередня інформація про виконання бюджету. "Її вже отримав голова комітету Микола Деркач, і через кілька днів її буде надано депутатам", - уточнив співрозмовник в комітеті.

Загальний фонд держбюджету за доходами не виконано в 2009 році на 12,4 млрд грн, розповіли в Секретаріаті Президента (СП). "Враховано гроші МВФ, отримані в листопаді. Без них розрив був би 31 млрд грн", - сказало джерело.

З урахуванням коштів на рекапіталізацію банків і НАК Нафтогаз України, а також планового дефіциту в розмірі 9,8 млрд грн бюджетна "діра" склала 81,5 млрд грн, підрахували в СП. У Державній податковій адміністрації і Держмитниці неофіційно підтвердили невиконання планів: податківці недобрали 6% від бюджетного завдання, а митники відмовилися назвати відсоток недоотримання. "Не виконали - і все, давайте поставимо на цьому крапку", - заявив співробітник Держмитниці. У результаті залишок коштів уряду на єдиному казначейському рахунку на 1 січня склав лише 1,1 млрд грн.

Експерти впевнені, що прем'єр-міністру Юлії Тимошенко невигідно повідомляти про провал виконання бюджету напередодні другого туру президентських виборів - низька порівняльна база 2009 змусить будь-який уряд переглянути показники, закладені в проект держбюджету на 2010 рік у минулому вересні. Старший економіст центру CASE-Україна Володимир Дубровський не очікує кардинальної корекції, оскільки скорочувати витрати вже майже неможливо. "Велика частина витрат - соціальні виплати, тому врятувати бюджет змогло б їх скорочення, як це зробили в Латвії. Але для нас це непопулярний захід, тому не відкидається затягування виплат", - говорить він. Президент Віктор Ющенко 15 січня звинуватив уряд у зриві графіка пенсійних виплат. За даними Міністерства праці та соціальної політики, до вечора 20 січня пенсій виплачено 84,4%, або 12,37 млрд грн.

За матеріалами «КоммерсантЪ-Украина»

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.