Новости Экономика бюджетмвф

Соціальні виплати у 2010 році скорочені не будуть, - експерт

base article image

Недовиконання плану бюджету у 2009 році не вплине на виплату соціальних стандартів у 2010 році.

Про це заявив економіст міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь в інтерв'ю ГолосUA. 

За його словами, дані за минулий рік не мають прямого впливу на поточний рік і на бюджет. «Кожного разу бюджет верстається, на зважаючи на те, що було минулого року. Залежить це від прогнозу макроекономічних показників», - сказав він. 

При цьому експерт зазначив, що навіть якби хтось хотів зменшити соціальні виплати, зробити це практично неможливо, оскільки цей процес регламентований відповідною нормою закону. «Соціальні стандарти не зменшаться. У нас не можна зменшувати зарплати і пенсії згідно з Конституцією, у нас не можна погіршувати (життєвий рівень населення — ред.)», - підкреслив економіст, додавши, що якщо й відбуватиметься акумуляція коштів держбюджету, то за рахунок скорочення фінансування різноманітних структурних проектів. 

Коментуючи з позицію Міжнародного валютного фонду щодо України, О.Жолудь не заперечує, що співпраця з ним може бути продовжена, а розмір соціальних виплат буде підвищений, проте не на той рівень, що затверджений відповідним законом. «У разі співпраці з МВФ я вважаю, що підвищення соціальних видатків відбудеться, але не на той обсяг, який зафіксований у тому законі (про соціальні стандарти — ред.), а буде ухвалений якийсь компромісний варіант», - сказав він. 

Говорячи про затягування прийняття державного бюджету на 2010 рік і звіту щодо виконання бюджету за 2009 рік, він зауважив, що така ситуація не є нонсенсом для українських реалій. «Так було й в минулі роки», - сказав він. 

Нагадаємо, сьогодні в українських ЗМІ з'явилася інформація про те, що уряд відзвітував перед Міжнародним валютним фондом про показники виконання держбюджету 2009 року, але продовжує приховувати їх від української громадськості.
За оперативними даними, загальний фонд держбюджету не виконано за доходами на 12,4 млрд грн. З урахуванням планового дефіциту, рекапіталізації банків і НАК Нафтогаз України «діра» бюджету досягла 81,5 млрд грн., внаслідок чого зрив виконання бюджету за доходами може змусити будь-який новий уряд заморозити у 2010 році зростання соціальних виплат. 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.