Новости Экономика украинагазсимоненко

В Україні потрібно зробити баланс енергетичних потужностей - Симоненко

base article image

В Україні потрібно зробити баланс енергетичних потужностей.

Про це заявив лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко в інтерв'ю ГолосUA, відповідаючи на питання, чи є ймовірність зміни газових контрактів з Росією після обрання нового Президента.

За його словами, політика України в газовому питання є непродуманою. «Перш ніж вести мову про газові угоди, потрібно зробити детальний аналіз і баланс енергетичних ресурсів всередині країни: це вугілля, це газ, це нафта, це уран, це торф та інші наші природні ресурси», - сказав П. Симоненко, підкресливши, що такий аналіз дасть відповідь на питання про енергетичний потенціал України.

Проте, на його думку, цим питанням нині ніхто не хоче займатися.

«Чому я про це кажу? Бо 1,5 т вугілля дорівнюють за теплом 1 тис. куб. м. газу, 1 тис. куб. м. газу з Росії — $300, а 1,5 т вугілля українського — 900 грн. Тобто, різниця 1500 грн. на користь того, щоб розвивати український видобуток вугілля», - сказав він.

Лідер КПУ зазначив, що баланс енергетичних потужностей та підтримка енергозберігаючих технологій у свою чергу дадуть змогу акумулювати кошти державного бюджету для створення нових робочих місць і підвищення заробітної плати, чого сьогодні не спостерігається.

«Сьогодні балансу як такого немає, а те, що просять у Росії (35 млрд. куб. м. газу), призводить тільки до того, що українські олігархи, які сидять на газовій трубі, разом з російськими олігархами його продають за кордон і ділять між собою, те, що залишається», - зазначив політик.

П. Симоненко переконаний, що, точно визначивши обсяги власних енергетичних джерел, з Росією як постачальником газу можна домовитися про взаємовигідну співпрацю у цій сфері. «Перш, ніж говорити про зміну угод, треба чітко зрозуміти для себе внутрішню ситуацію, запропонувати Російській Федерації перспективну і взаємовигідну програму співпраці на багато років, і дати відповідь, у яких питаннях ми будемо стратегічним і стабільним партнером для Росії. Я б запропонував спочатку вирішити питання спільного використання газотранспортної мережі Росія-Україна-Європа, тоді не будуть виникати питання щодо газових угод», - сказав П. Симоненко.  

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.