Новости Экономика укрзализныцяцены

«Укрзалізниця» підвищить ціни на квитки мінімум на 10%

base article image

У 2010 році «Укрзалізниця» планує знову підвищити ціни на квитки — як мінімум на величину інфляції (економісти прогнозують її близько 10% на рік).

Про це повідомив перший заступник начальника головного пасажирського управління «Укрзалізниці» (УЗ) Ігор Бреус.

 «Поки готуємо пропозиції, вирішувати будуть в міністерстві (транспорту і зв'язку — ред.), швидше за все, вже після виборів», — сказав він.

Відтак, раніше травня-квітня подорожчання проїзду не відбудеться. Проте потім купейний квиток, приміром, з Києва до Сімферополя з 215 грн. виросте мінімум до 236, а до Москви — з 745 до 820, пише газета.

У вигляді компенсації за можливе підвищення цін на квитки залізничники обіцяють додати 63 нових вагони, перш за все купейних — їх повинні закупити в 2010-му понад 50 штук, інші (10—13 шт.) — плацкартні. Нині в Україні експлуатується близько 6000 пасажирських вагонів. Втім, 63 вагони обійдуться УЗ у близько півмільярда грн.

Також УЗ планує купити до 20-ти вагонів, обладнаних для інвалідів. А ось обіцяних двоповерхових потягів цього року точно не буде, можливо, куплять в 2011-му.

Немає вже в потягах і ланч-боксів з сухими пайками — експеримент з продажем їжі до квитка припинили в кінці минулого року. Але і повноцінних гарячих обідів (їх продаватимуть разом з квитком за бажанням пасажира) теж поки не передбачається. Умови УЗ такі: компанія ставить у вагонах холодильники, мікрохвильовки, поставляє упаковані обіди, а ціна порції не повинна бути більше 40—45 гривень.

За матеріалами: «Сегодня»

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.