Новости Экономика нафтавимогистандарти

Українські нафтопродукти не відповідатимуть європейським стандартам через брак коштів і часу - експерт

base article image

Посилення вимог до якості нафтопродуктів, що виробляються в Україні, з 1 січня 2011 року доведеться відкласти через неможливість ряду українських заводів здійснити відповідні технологічні заходи для поліпшення стандартів якості моторних палив до зазначеного терміну, вважає директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.

За його словами, зокрема, забезпечити випуск палива за новими українськими стандартами до 2011 року не буде готова ні "Укртатнафта", ні Шебелинський газопереробний завод, а підприємства "Нафтохімік Прикарпаття" і "Галичина", найімовірніше, незабаром взагалі припинять свою діяльність.

Експерт заявив, що, зокрема, для "Укртатнафти" головна проблема полягає у відсутності часу і засобів на модернізацію, на яку, за оцінкою фахівців, необхідно витратити близько 80 млн. доларів.

“Як бути в цій ситуації? Закрити заводи і жити за рахунок імпорту? Вже очевидно, що посилення вимог до якості нафтопродуктів, що виробляються в Україні, доведеться, принаймні, відкласти", - підкреслив він.

Експерт переконаний, що без сприяння держави в модернізації НПЗ нафтопереробникам не обійтися.

"Мова не про дотації і бюджетну допомогу - потрібні відповідні умови. Більше того, такі умови прописані в законопроекті і проголосовані в першому читанні в далекому квітні 2007 року. Коли дійдуть руки до другого читання, цього доки не знає ніхто", - відмітив Куюн.

За матеріалами: «Дзеркало тижня»

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.