Новости Экономика ерббэкономикапрогноз

ЄБРР:Українська економіка цього року зросте не більше, ніж на 3%

base article image

Розвиток української економіки у 2010 році становитиме не більше, ніж 3%.

Такий прогноз зробив Європейський банк реконструкції і розвитку, не знайшовши підстав для підвищення прогнозу розвитку економіки України.

Проте ЄБРР змінив оцінку перспектив інших великих країн Європи, що розвиваються, - вони додатково збільшать свій ВВП на 0,5-2,1%.

Україна виявилася єдиною великою країною регіону, прогноз щодо якої не був підвищений - в 2010-2011 роках очікується зростання ВВП на 3%. Після такого перегляду темпи відновлення економіки України виявилися нижчими за середні. Гірше лише прогноз щодо Польщі (переглянутий в 2010 році з 1,8% до 2,3%), яка за підсумками звітності 2009 року може стати єдиною країною ЄС, що уникла рецесії (зростання на 1%). Вже в 2011 році темпи розвитку Польщі прискоряться до 3,7%, і вона обійде Україну за цим показником. Інші країни регіону також розвиватимуться активніше - зростання на 3,7-4,2%.

З розрахунків ЄБРР виходить, що Україна зможе досягти докризового рівня ВВП лише до кінця 2013 року. Українські експерти вважають, що це відбудеться раніше. "Окрім стабілізації політичної ситуації і поліпшення світового попиту, в 2011 році варто чекати на стабілізацію банківського сектору і відновлення кредитування бізнесу. Тому вже наступного року економічні темпи почнуть прискорюватися як мінімум до 5%", - зауважила економіст ІК "Трійка Діалог Україна" Ірина Піонтковська. Такі ж очікування і у Міжнародного валютного фонду: у 2010 році ВВП України може зрости на 2,7%, а в 2011 році - на 5,8%.

Як повідомлялося, у жовтні 2009 року Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) погіршив прогноз падіння валового внутрішнього продукту України (ВВП) у 2009 році з 10% (травневий прогноз) до 14%. Як йдеться в прес-релізі ЄБРР, прогнози будуть оприлюднені в листопаді в Доповіді про процес переходу за 2009 рік. Крім того, ЄБРР покращив динаміку зростання ВВП України в 2010 році з 0% до 3%.

За матеріалами: КоммерсантЪ-Украина

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.