Новости Экономика гривнавалютанбу

Міцність гривні залежатиме від особистостей мінфіну та нацбанку - фінансист

base article image

Стабільність української національної валюти залежатиме від новопризначеного голови Національного банку України та міністерства фінансів.

Про це заступник міністра фінансів Олександр Савченко заявив в ефірі «5 каналу».

За його словами, саме від цих людей залежатиме чи посилиться гривня до рівня, запланованого у держбюджеті 2010.

«Спочатку потрібно успішно пройти політичне випробування у вигляді виборів Президента, сподіваюсь, останнє. А далі буде дуже багато залежати від особистості міністра фінансів і голови НБУ. Ці дві постаті мають казати «ні», коли це потрібно і прем’єр-міністру, і Президенту, коли це потрібно. Це мають бути сильні особистості, фахові. Якщо наша фінансова та банківська система буде в руках таких фахівців, то я буду дуже спокійний за долю гривні», - наголосив він.

За словами фахівця, долар поступово втрачатиме свої позиції, що дасть можливість поступово укріпитися всім іншим валютам. «Тому що зараз у США взялися за розум. Обама фактично починає війну проти великих банків за зменшення ризиків, спекуляцій, балансів. Адже за оцінками фахівців, активи США сьогодні переоцінені на 10 – 15 трильйонів доларів! І коли все це прийде у відповідність, то долар буде трошки стухати, а інші валюти будуть зростати. Але це станеться поступово, без жодних катаклізмів», - спрогнозував О. Савченко.

Нагадаємо, що в проект державного бюджету на 2010 рік закладено курс гривні до долару США на рівні 7,5 гривень, в той час, як сьогодні він складає більше 8 гривень.

А. Береза

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.