Новости Экономика водозаборднепропетровск

В Україні модернізують один з найбільших водозаборів

base article image

В Україні модернізують один з найбільших водозаборів, проект якого вартістю 90 мільйонів гривень має зменшити забруднення Дніпра в районі Дніпропетровська та покращити якість питної води для майже двох мільйонів споживачів.

Проект, так званого, оборотного водопостачання розробили для Аульського водоводу в київському Науково-дослідному інституті міського господарства.

За словами заступника директора інституту Миколи Лєссіка, він має запобігти потраплянню в Дніпро залишків води з дна відстійників, в якій після відстоювання води концентруються усі небезпечні речовини.

Зараз залишки води без будь-якого очищення скидаються прямо в Дніпро, а це - 45 тисяч кубометрів концентрованих відходів на добу. Після модернізації водозабору ці відходи йтимуть на додаткове очищення. Потім ця вода використовуватиметься для промивки обладнання та технічних потреб підприємства. Її вже не спускатимуть в Дніпро. Крім того, на водопостачальному підприємстві побудують цех для механічного обезводнення, який перероблятиме відходи від очищення води на органічні добрива.

Комунальники сподіваються на потрійну користь від реконструкції: за рахунок зменшення прокачування води вони заощаджуватимуть на енергоносіях шість мільйонів гривень щомісяця; постійна промивка водопостачальної системи покращить якість води для споживачів; зменшиться рівень забруднення Дніпра.

Місцеві екологи до проекту ставляться схвально. Водночас голова громадської організації «Голос природи» Євген Колишевський каже, що глобально проблему забруднення ріки це не вирішить. Проте він сподівається, що на конкретній ділянці ситуація може відчутно покращитися.

Колишевський наголосив, що наступним етапом мала б стати побудова резервних очисних споруд, оскільки за їхньої відсутності нині у випадку планових або надзвичайних ремонтів водопостачання доводиться припиняти.

 За матеріалами: “Німецька хвиля”

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.