Новости Экономика продукты цены

Данилишин пояснив причину росту цін на продукти харчування

base article image

Зростання цін на окремі види продовольчих товарів, яке спостерігається останнім часом, не викликане економічними чинниками, а пов’язане з політичною ситуацією в країні.

Про це міністр економіки України Богдан Данилишин заявив сьогодні на брифінгу, повідомили ГолосUA у прес-службі Міністерства економіки.

«Відповідально заявляю, що ніяких причин та передумов, у тому числі економічних, для нагнітання цінової ситуації немає, і зростання цін на окремі види продуктів харчування не має під собою ніяких основ», - підкреслив міністр. Так, за його словами, в країні фіксується уповільнення інфляційних процесів, рівень продовольчої безпеки визнаний високим, а рекордний врожай забезпечив достатні продовольчі ресурси.

Б. Данилишин переконаний, що основною причиною зростання цін на продукти харчування є політична ситуація в країні: «Якщо шукати основні причини формування такої ситуації, то на наш погляд, це, в першу чергу, політичні причини, які пов’язані з передвиборчою ситуацією і другим туром президентських виборів».

За його словами, опоненти діючого Прем’єр-міністра намагаються дискредитувати Уряд та особисто Юлію Тимошенко. Свідченням цього є, зокрема, й те, що найбільше зростання по окремих видах продуктів харчування відбувається в АР Крим, східних і південних регіонах країни.

Б. Данилишин повідомив, що уже створено відповідні групи Державної цінової інспекції, Антимонопольного комітету, Державної податкової адміністрації, органів внутрішніх справ, які будуть контролювати цінову ситуацію і вживати відповідні заходи щодо тих недобросовісних учасників ринку, які через політичні мотиви необґрунтовано підвищують ціни.

«Я ще раз хочу звернутися до всіх тих, хто накручує ціни. Якщо будуть перевірені і знайдені факти Державною ціновою інспекцією навмисного накручування цін, то штрафи, які будуть накладені, набагато перевищать прибутки, які одержані в результаті таких спекуляцій», - наголосив міністр.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.