Новости Экономика газпольшамонополія

«Газпром» став монополістом на польському ринку

base article image

Російська компанія «Газпром» та польська PGNiG повною мірою узгодили умови нового довгострокового контракту до 2037 року.

Як повідомило агентство Dow Jones, «Газпром» зобов’язався поставляти до Польщі до 10,2 млрд. куб. м. газу за польськими стандартами щорічно (11 млрд. кубометрів за російськими стандартами).

Враховуючи, що усього у Польщі споживається 14 млрд. куб. м., з яких 30% країна видобуває самостійно, «Газпром» став фактично єдиним експортером газу до Польщі. Про це повідомив польський портал Parkiet.com. У 2008 році «Газпром» продав до Польщі більше 8 млрд. куб. м.

За даними РИА-Новости, сторони вже узгодили і умови транзиту газу. Тепер «Газпром» взагалі не повинен буде платити за транспортування газу територією Польщі, однак замість цього він знизить ціни на газ для PGNiG.

Газ до Польщі з Росії поставляеться за довгостроковими контрактами за договором від 1993 року та поправки від 2003 року. Термін першого контракту з Польщею збігає у 2022 року. Його було вирішено продовжити на 15 років ще у жовтні 2009 року, однак деталі нового доровору відомі не були.

У Польщі «Газпрому» належить 48% компанії Europolgaz, оператора місцевої ділянки газопроводу «Ямал-Європа». Ще 48% належало самій PGNiG, а 4% - приватним інвесторам. У 2009 році «Газпром» ініціював переговори про збільшення своєї долі у Europolgaz.

За матеріалами: «Lenta.ru», РИА-Новости

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.