Новости Экономика гтскосорціумтимошенко янукович

Уникнути створення газового консорціуму неможливо, - експерт

base article image

Функціонування української газотранспортної системи неможливе без створення газового консорціуму.

Про це заявив заступник директора науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев в інтерв'ю ГолосUA.

За його словами, для належного забезпечення функціонування української ГТС щороку потрібно $3 млрд., яких Україна не має. Експерт переконаний, що вирішити цю проблему можна тільки з допомогою іноземних партнерів. «В України відсутні кошти для того, щоб реконструювати, модернізувати й забезпечити нормальне функціонування газотранспортної системи, тому залучати кошти інвесторів треба буде обов'язково», - сказав він.

У зв'язку з цим, на думку Г. Рябцева, створення консорціуму є правильною відповіддю на зазначене питання. Проте, говорячи про формат такої співпраці, він зауважив, що робота газопроводу буде тільки тоді ефективною, коли у створенні консорціуму візьмуть участь три гілки системи: Росія як постачальник газу, Україна як транзитер, Європа як споживач. «Потрібно створювати консорціум... Якщо створювати, то створювати за участю всіх гілок цієї системи: постачальників, транзитерів і споживачів. Якщо з цього договору в майбутньому буде вилучено хоча б одну ланку, то реалізація такого проекту буде приречена на провал», - зазначив експерт.
 
Коментуючи слова Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко з приводу того, що вона є категоричним противником такого формату співпраці в газовій сфері, оскільки зі створенням консорціуму Україна втратить управління ГТС, він сказав: «Якщо прем'єр чи будь-хто думає, що прийде добрий дядько з Європи і дасть грошей «за просто так», то це комусь або приплатили, або хтось хоче видати бажане за дійсне. Ті, хто кажуть інакше, вони або приховують правду, або переслідують якісь політичні цілі... ГТС як така нікому не потрібна, потрібна функціонуюча ГТС. А забезпечити її функціонування протягом найближчих 10-15 років без залучення інвесторів неможливо. Якщо поставити бар'єр на російському кордоні і сказати, що все, що після російського кордону — це наше, ніхто не буде спрямовувати газ через українську ГТС, а гроші вкладуть у добудову Північного і Південного потоків».

Як повідомляв ГолосUА, 29 січня Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко в ефірі одного з телеканалів заявила, що вона вважає неприпустимим створення газового консорціуму за умови передачі прав управління українською ГТС, оскільки це загрожує газовій незалежності України.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.