Новости Экономика опкоружие

У минулому році обсяг виробленої продукції підприємств ОПК зріс на 158%

base article image

Обсяг виробленої продукції протягом минулого року підприємств ОПК склав майже 158% по відношенню до 2008 року.

Про це повідомили у прес-службі Мінпромполітики.

При цьому, лідером у нарощуванні обсягів виробництва стала авіаційна галузь - 177%, далі суднобудівна – 171% та галузь озброєння та військової техніки - 116%.

Відрахування до бюджетів усіх рівнів в порівнянні з 2008 роком збільшились на 884 млн. 282 тис. грн., зокрема, авіапідприємствами – на 635 млн. 747 тис. грн., суднобудівними підприємствами – на 190 млн. 701 тис. грн. більше, ніж у 2008 році. Значні зусилля та фінансова підтримка Уряду у минулому році було спрямовано збереження соціальних гарантій для працівників підприємств ОПК. В цілому по галузі середньомісячна заробітна плата зросла і склала 2 тис.156 грн.  

 Незважаючи на світову фінансову кризу у 2009 році обсяг експорту підприємств галузі збільшився майже у 1,4 рази порівняно з 2008 роком та дещо перевищив рівень 2007 року – найбільш успішного року у вітчизняному ОПК. Підприємства оборонної галузі в минулому році співпрацювали близько з півсотнею країн світу. Лідируючу позицію у структурі експорту займала продукція авіаційної галузі, за нею - ракетно-космічної та кораблебудівної.  

Протягом минулого року було укладено контракти на постачання продукції ОПК з Китаєм, Росією, Іраком, Індії та іншими країнами на загальну суму більше 1 млрд. дол., реалізацію яких вже розпочато. Країни Латинської Америки, Південно-східної Азії, Близького Сходу та традиційні ринки сусідніх країн є перспективними напрямками просування вітчизняної продукції на зовнішні ринки. Планується також велику увагу приділити подальшому розвитку військово-технічного співробітництва з Російською Федерацією та активізації співпраці з країнами Західної Європи.

Заступник Голови Агентства з питань оборонно-промислового комплексу Володимир Стеценко у доповіді щодо основних аспектів війського-технічного співробітництва окреслив пріоритетні напрямки розробок озброєння для іноземних замовників, зокрема, це засоби радіоелектронної боротьби, пасивні засоби виявлення літальних апаратів, БПЛА та засоби боротьби з ними, високоточна зброя, особливо системи лазерного наведення, засоби боротьби з тероризмом та ін.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.