Новости Экономика деньги экономика

Експерт: грошова і фінансова системи України є несправедливими та аморальними

base article image

Фундаментальний недолік грошової й фінансової систем країни в тому, що вони несправедливі й аморальні, заявив у статті для «Дзеркала тижня» заступник міністра фінансів України Олександр Савченко.

Як приклад цинізму цих систем він привів випадки, коли, зокрема, у банківському секторі все побудовано так, щоб захистити інтереси олігархів.

«Мільйонер, пенсійний фонд і підприємство товариства сліпих мали на рахунках в одному з банків-невдах по 100 тис. грн. Запитання: хто одержить гроші назад? Звичайно, мільйонер! Він одержить свої 100 тисяч, а от пенсіонери і сліпі не одержать нічого… Права юридичних осіб у нас не захищені зовсім!», — відзначив замміністра.

Така ж ситуація, за словами Савченка, сьогодні спостерігається і в пенсійній системі, коли громадяни з виробничим стажем по 40 років, які вийшли на пенсію з однаковими зарплатами за останні десять років, можуть отримувати пенсію в 1000 грн., а можуть — у 50 тис. грн. Більш того, можна вийти на пенсію і в 45 років, і в 50, і в 60, отримувати 20 тис. грн. пенсії, при цьому мати чудове здоров'я і працювати ще на двох роботах із доходом 100 тис. грн, відзначає він.

«Особливо цинічно виглядає ситуація, коли подружжя з цієї «державної еліти», яке вийшло на пенсію («вона» у віці 55 років і «він» — 60), із сумарною пенсією 50 тис. грн. на місяць думає про те, що краще придбати — третю машину чи другу дачу. А в цей час не менш як 40(!) молодих сімей із дітьми, в яких дохід на сім’ю в середньому по 4 тис. грн., повинні фінансувати цей пенсійний рай для обраних», — констатує Савченко.

У такій ситуації необхідно ліквідовувати всі спеціальні пенсійні системи і зробити всіх рівними, а ті, хто хоче велику пенсію, повинні робити відрахування до недержавного пенсійного фонду, переконаний замміністра.

«Якщо діяльність грошово-фінансових органів влади (а це НБУ і Мінфін) не базується на принципі соціальної справедливості, включаючи справедливі відносини між поколіннями, то ця влада як по суті, так і в очах громадян є аморальною владою банди розбійників. Так звичайні люди і сприймають владу», — підкреслив він.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.