Новости Экономика молокоцены

АМКУ взявся за молоко — в Аграрній конфедерації пообіцяли швидку стабілізацію цін

base article image

Антимонопольний комітет України проводить дослідження ситуації на ринку молока у зв'язку зі значним зростанням цін на нього.

Про це ГолосUA повідомили у прес-службі Антимонопольного комітету України.

«Ситуація на ринку молока викликає небезпідставну тривогу Антимонопольного комітету. Ми проводимо глибоке дослідження», - сказав керівник прес-служби АМКУ Богдан Яким’юк.

Кажучи про ринок твердих сирів, на якому останнім часом спостерігається різке зростання цін, він відзначив, що АМКУ вважає цей ринок досить конкурентним, а подорожчання сирів — наслідком збільшення вартості молока. При цьому він підкреслив, що відомство має намір розібратися з ціноутворенням і причинами підвищення цін як на молоко, так і на сири.

Б. Яким’юк нагадав, що в 2009 році комітет припинив 19 порушень антимонопольного законодавства на молочному ринку, оштрафувавши порушників на загальну суму 215 тис. гривень.

При цьому в Українській аграрній конфедерації (УАК) запевнили, що в Україні найближчим часом значного збільшення цін на молочні товари очікувати не слід.

«Наприкінці січня 2010 року загальноєвропейські цінові тенденції змінились на пониження цін, що найближчим часом вплине на внутрішній український молочний ринок», - говориться в повідомленні УАК.

Голова ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський зазначив, що декілька місяців тому значна частина молочної продукції завозилася з-за кордону, зокрема, з Польщі. Адже на той момент вершкове масло коштувало дешевше, аніж собівартість виробництва в Україні.

Така проблема виникала тому, що вітчизняні виробники відчували брак якісної сировини на внутрішньому ринку. За даними Спілки молочних підприємств, більш ніж 80% сировини виробляються на подвір'ї у селян, воно менш якісне через недотримання частиною господарів необхідних вимог щодо виробництва, зберігання та транспортування продукції, а тільки 20% — сільськогосподарськими підприємствами.

Наразі виробники повертаються до вітчизняної сировини, адже ціна імпортну за останні місяці піднялася. «Сировина почала дорожчати з жовтня місяця 2009 року внаслідок сезонного підвищення цін. Але вже у грудні-січні відбулося дуже стрімке, в порівнянні з літом, зростання вартості сировини — практично удвічі. Був період, коли завозилося білоруське масло, та й воно втратило свою актуальність. На сьогодні ціноутворенням у Білорусії займається держава, яка встановила індикативні ціни, які в порівнянні з українськими на 15% більші» - зазначив В.Чагаровський.

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.