Новости Экономика украинамолдоваелектроенергія

Україна вирішила продавати електроенергію Молдові

base article image

Міністерство палива та енергетики вирішило скористатися підвищенням цін на російську електроенергію і відновило переговори про імпорт енергії в Молдову. Потенційно для українських компаній відкривається ринок місткістю $ 170-180 млн на рік.
 

Але в міністерстві вважають, що поставками має займатися нинішній монополіст - "Укрінтеренерго", - що, на думку експертів, суперечить чинному законодавству, зазначає газета.

Про те, що Україна веде переговори про відновлення експорту електроенергії до Молдови з держмонополією "Energocom", розповів прес-секретар Мінпаливенерго Фент Ді. Він пояснив, що з 2010 року вартість російської електроенергії, що поставляється в цю країну, збільшилася для молдовських споживачів на 24%. Це змусило Energocom сісти за стіл переговорів. "Україна здатна запропонувати Молдові партнерські умови, які будуть вигідними обом сторонам", - запевнив він. Пан Ді оцінює щомісячний попит на електроенергію в країні в 250-270 млн кВт/год.

Нагадаємо, Україна припинила комерційні поставки електроенергії до Молдови на початку минулого року в зв'язку з тим, що Росія запропонувала цій країні більш низьку ціну.

За матеріалами "Комерсант-Україна"


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.