Новости Экономика экономикасекторразвитие

Не слід очікувати, що реальний сектор економіки буде посилено розвиватись — експерт

base article image

У 2010-2011 роках не слід очікувати, що реальний сектор економіки буде посилено розвиватись.

Таку думку на прес-конференції висловив виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, цього року реальний сектор економіки України може показувати 3-4% зростання, яке є недостатнім для того, щоб говорити про покращення економічної ситуацій в країні. За відсутності реформ в галузі в 2011 році також прогнозують зростання в 3-4%, проте, воно може становити і 2%.

«Для того, щоб країна могла підтримувати свої соціальні програми, боротись з бідністю, в країні необхідно показувати зростання в 5%. Нова адміністрація Президента, не важливо яка, зіштовхнеться з проблемою того, що необхідно поновити зростання в країні, підвищити це зростання будь-яким чином. Інакше багато соціальних програм, багато проблем, які є в суспільстві просто неможливо буде вирішити», - наголосив Устенко.
 
На думку експерта, 2010-2011 роки можуть бути проблемними не лише для реального сектору економіки, а і для банківського сектора, адже й досі не вирішена проблема довіри населення до банків.

«В 2010 році буде продовжуватись реакція споживачів на кризу. Вони будуть ще обережнішими, ніж вони були наприкінці 2009 року. В 2011 році їх буде важко змусити витрачати гроші, що було б непогано – витрачання ними грошей означало б можливість підживлення реального сектору економіки. Будь-яка адміністрація буде намагатись повернути довіру до банківської системи в цілому та до своїх інститутів. Те, що ми можемо очікувати в 2010 році – це ті процеси, яких ми не бачили в 2009 році: продовження закриття частини малих банків, укрупнення банків», - зазначив Устенко.

На його переконання, проблеми з бюджетом країни будуть зберігатись в 2010 році.

«Вочевидь, що необхідно, з одного боку, оптимізувати видатки, намагатись їх оптимізувати і «різати». З іншого боку, необхідно якимось чином отримати додаткові надходження в бюджет. Все це накладається на те, що реальний сектор не може вже зараз платити такі суми, які він платив раніше у вигляді податків. Його самого необхідно підживлювати, необхідно якимось чином підтримувати. І з цієї точки зору я очікував би, що фіскальна ситуація буде колосально складною протягом 2010 і почне показувати серйозні ознаки одужання скоріше за все в 2011 році», - зауважив Устенко.

М. Олексевич

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.