Новости Экономика пенсійний фондсекретариат

Розрив у доходах і видатках Пенсійного фонду складає 7,4 млрд.грн. - Секретаріат Президента

base article image

Пенсійним фондом за січень 2010 року отримано 7 581,8 млн. грн. власних надходжень, або більше від запланованого показника (6 587,3 млн. грн.) на 15,1%. Це також більше фактичних показників відповідного періоду 2008 (6 177,5 млн. грн.) на 22,7% та 2009 року (6 690,9 млн. грн.) на 13,3%. Про це повідомила прес-служба секретаріату Президента.

Таке значне зростання суми власних надходжень фахівці секретаріату пояснюють збільшенням ФОП унаслідок швидкого зростання мінімальної заробітної плати у період з жовтня 2009 по січень 2010 року порівняно з відповідними періодами 2007–2009 років.

За інформацією міністерства праці та соціальної політики загальний обсяг видатків на пенсійні виплати у січні 2010 року склав 14 651,0 млн. гривень. З урахуванням інших необхідних операційних видатків Пенсійного фонду, загальна сума його видатків у січні поточного року становила 14 995,9 млн. гривень. Таким чином, розрив у власних доходах та видатках складає приблизно 7,4 млрд. гривень.

Існують такі джерела фінансування цього розриву:
1. У грудні 2009 року Пенсійний фонд для забезпечення пенсійних виплат за різними пенсійними програмами, а також у вигляді дотації, отримав з державного бюджету 4 415,6 млн. гривень. Водночас, з урахуванням норми статті 46 Бюджетного кодексу, яка обмежує обсяг щомісячних видатків до рівня 1/12 попереднього року, на ці цілі Пенсійний фонд зможе отримати з державного бюджету лише 4 045 млн. гривень.

2. Деякі надходження Пенсійний фонд отримує з інших джерел (зокрема фондів соціального страхування). Однак враховуючи, що за 2009 рік Пенсійний фонд отримав з таких джерел 57,7 млн. грн., ці надходження не перевищують 5,0 млн. гривень на місяць. Станом на 27 січня від цих джерел надійшло всього 3 млн. гривень.

3. Позичка з державного бюджету. Саме за рахунок таких позичок балансувався Пенсійний фонд протягом всього минулого року. І у січні решту розриву між доходами та видатками було закрито завдяки їй. Обсяг такої позички легко розрахувати – він складає 3,4 млрд грн.  

Отже, не зважаючи на оптимістичні заяви уряду щодо стовідсоткового забезпечення пенсійних виплат у січні 2010 року, новий рік Пенсійний фонд розпочав з новими боргами. Причина банальна, вважають у секретаріаті Президента, це – продовження політики отримання Пенсійним фондом позичок з державного бюджету для виплат пенсій. Уряду так і не вдалося віднайти дієвих інструментів для призупинення негативних тенденцій щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду. При збереженні такої негативної тенденції заборгованість Пенсійного фонду за отриманими позичками може перевищити рівень (з урахуванням заборгованості за 2009 рік) у 47 млрд. грн.

Намагання уряду уникнути будь-яких реформ у сфері пенсійного страхування наводить на висновок, що саме такий обсяг коштів необхідно буде додатково надати Пенсійному фонду з державного бюджету. Але можливості для цього в уряду вкрай обмежені: так, у січні спостерігалося значне зменшення коштів на Єдиному казначейському рахунку (станом на 26.01.10 на ньому обліковувалося лише 420,4 млн. грн. – найменший обсяг за останні 7 років).

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.