Новости Экономика банкикредитування

Секретаріат Президента: банки не мають стимулів для кредитування економіки

base article image

Банки не хочуть вкладати гроші в кредитування економіки, вважає керівник Головної служби соціально-економічного розвитку Секретаріату президента України Роман Жуковський. На його думку, теза про те, що на відновлення кредитування у банків немає грошей, далека від істини. Про це він заявив під час чергового засідання Фінансового прес-клубу, організованого за підтримки «Дзеркала тижня».

«У банків є кореспондентські рахунки, на яких сукупно лежить 20 мільярдів (з урахуванням резервів), і це дуже хороший показник. Били тривогу, коли там було 12 мільярдів. У банківській системі існує дуже велика кількість ліквідності, яка не може пояснити падіння тільки з початку року на 17 мільярдів кредитів в цілому. Тобто кредитування падає, а ліквідність банківської системи росте. Банки об’єктивно не хочуть вкладати гроші», — переконаний представник Секретаріату президента.

За словами Жуковського, частково така позиція банків пояснюється проблемою неповернення кредитів, тим більше що зростає кількість людей, які свідомо йдуть на те, щоб їх не повертати через безкарність таких дій. Крім того, ситуація з проблемними кредитами може погіршитися через зростання долларизації, через яку «люди стали чутливішими до курсу долара», відзначає експерт.

«Очевидно, що у банків немає стимулів кредитувати. Іноді вони готові купити ті ж сертифікати Національного банку, але не кредитувати економіку», — констатує Жуковський.

Представник Секретаріату президента переконаний, що ключову роль у вирішенні цієї проблеми повинен зіграти Нацбанк.

«Тут можуть бути різні механізми. Може бути ухвалення проекту постанови, яка вже розроблена в Національному банку, про те, що все-таки буде впроваджене довгострокове рефінансування банків під інвестиційні проекти, або буде знайдений реальний механізм реалізації стимулювання вкладень в економіку», — підкреслив Жуковський.

За матеріалами: «Дзеркало тижня»
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.