Новости Экономика експертиреформи

Незалежні експерти запропонували Україні пріоритети економічних реформ у 2010 році

base article image

Міжнародна комісія незалежних експертів запропонувала Україні провести ряд реформ, які закладуть підгрунтя для сталого економічного зростання країни.

Про це заявили співголови Комісії Андер Ослунд та Олександр Пасхавер на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

Зокрема, експертами було запропоновано 10 головних пріоритетів для України у 2010 році: реформувати газовий сектор, зробити Національний банк незалежним, перейти до режиму інфляційного таргетування, зменшити витрати державного бюджету, здійснити комплексне дерегулювання підприємницької діяльності, укласти Угоду про асоціацію з ЄС, відновити приватизацію, узаконити купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення, ухвалити закон України “Про доступ до публічної інформації”, завершити ухвалення сучасного комерційного законодавства.

За словами О. Пасхавера, як свідчить досвід, всі реформи розпочинаються саме на початку президентського циклу. “Проте запропонований нами проект реформ — це не просто текст, це ідеї, сигнал для нової влади. Ми накопичили досвід даної системи на попередніх реформах”, - зазначив він.

При цьому експерт зауважив, що ці зміни в економіці країни можливі: “Це цілий ряд речей, без яких неможливий економічний розвиток країни. Якщо ми не займемось змінами, то вони займуться нами. Ми зараз знаходимось у стані 1994 року, і з точки зору можливості відповідати на будь-які виклики для країни, ми для цього дуже слабкі, особливо після кризи. Це ми бачимо і у неможливості платити за газ, виконувати соціальний обов'язок тощо. Проте наш досвід неуспішних реформ свідчить, що доробки тих реформ ми вдосконалюємо, щоб дані, запропоновані нами реформи, не тільки були, а й продовжувались”.

При цьому А. Ослунд зауважив, що даними реформами важливо показати сильні домовленості в країні. Проте питання, хто це робить і коли. Оскільки, якщо в цьому році ми не почнемо проводити реформи, то й не матимемо часу їх проводити взагалі, оскільки ми знаходимось у стані після кризи.

Підсумовуючи, експерти дійшли трьох головних висновків: Україні необхідно утворити нову організаційну структуру, здатну провести реформу, визначити пріоритети реформування та використати свіпрацю з міжнародними організаціями як якір проведення реформ.

О. Оснач

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.