Новости Экономика бизнескредит

Кредитування малого та середнього бізнесу в Україні можливе не раніше кінця 2010

base article image

Відновлення повноцінного кредитування малого й середнього бізнесу в Україні можливе не раніше кінця цього року. Це висновок конференції, ініційованої Німецьким державним банком розвитку KfW, присвяченій цьому питанню.  

Економічна криза призвела до фактичної зупинки кредитування малих та середніх підприємств (МСП) в Україні, визнали учасники конференції. Чи не єдиним джерелом кредитів для цього сектору лишаються українські банки-партнери KfW, який є головним фінансовими донором МСП в Німеччині.

Раніше KfW вже надав для кредитування МСП в Україні 170 мільйонів євро і має намір продовжити програми допомоги. Директор представництва KfW в Києві Крістіан Дернер вважає некоректною думку можновладців щодо надмірного відходу українських МСП в тіньову економіку. Він зазначив, що цьому явищу та корумпованості підвладні також великі державні підприємства, та й ціла українська економіка.

Проблема, на думку Дернера, полягає у звичці розробляти економічну стратегію з акцентом на великі підприємства, а не розвиток малого та середнього бізнесу, що "зрозуміло з огляду на історію України та країн СНД". Німеччина має досвід успішної розбудови ефективної моделі економіки після возз'єднання держави в 1990 році, нагадав представник Федерального міністерства економіки Міхаель Плессов. Він повідомив і про п'ятилітній досвід KfW зі впровадження механізмів кредитування МСП в Росії, де вони користуються дедалі більшою популярністю.

Щодо України, Крістіан Дернер порадив "дочекатися офіційних результатів президентських виборів та подивитись, яким буде новий уряд".

За матеріалами "Німецької хвилі"
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.