Новости Экономика казахстанукраинанафта

Казахстан відмовився від нафтової «Дружби» з Україною

base article image

10 лютого «КазТрансОйл» заявив про припинення прокачувань сировини південною гілкою нафтопроводу «Дружба» через конфлікт з українською «Укртранснафтою»

У «КазТрансОйл» заявили, що компанія переорієнтовувала поставки нафти (на перший квартал було заплановано близько 1,3 млн. т згідно з експортним графіком) на Польщу.

У компанії стверджують, що наприкінці 2009 р. «Укртранснафта» письмово сповістила їх про одностороннє розірвання з 26 січня 2010 р. договору на транспортування казахстанської нафти по території України, не уточнивши причини. Після чого казахи неодноразово зверталися до українського оператора з проханням відкликати рішення про припинення транзиту або надати їм новий договір для підписання. Але так досі його й не отримали.

«У цих умовах під загрозою зриву опинилися лютневі поставки казахстанської нафти, що планувалися до транспортування по території України у напрямі Словаччини (Будковце), і «КазТрансОйл» з метою захисту інтересів казахстанських виробників нафти змушений був шукати альтернативні напрями експорту казахстанської нафти. Наразі вказані обсяги нафти, з урахуванням доступу, отриманого від російської сторони, постачатимуться у напрямі Польщі (Гданськ)», - констатували в прес-службі казахстанської компанії.

Прес-служба «Укртранснафти» вчора була недоступна для коментарів. Проте джерело в компанії розповіло, що казахстанська компанія сама ініціювала припинення транзиту територією України.

«Переговори сторонами велися давно. Наміри «піти» були озвучені нашими казахськими партнерами ще в грудні. Само за себе говорить те, що новий маршрут постачання у Гданськ їм куди цікавіший. Якщо раніше сировина постачалася прямо на ряд східноєвропейських НПЗ, то тепер з Гданську чорне золото можуть відправляти далі по морю в будь-якому потрібному напрямі». При цьому він відзначив, що трейдер навряд чи зміниться.

За матеріалами: «Экономические известия»


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.