Новости Экономика амкусахар

АМКУ підозрює три українські компанії у свідомому підвищенні цін на цукор

base article image

Антимонопольний комітет України підозрює три українські компанії у свідомому підвищенні цін на цукор.

Про це заявив голова Дніпропетровського обласного територіального відділення АМКУ Анатолій Бідняк.

За його словами, органи комітету перевіряють діяльність всіх учасників ринку цукру.  
«Ціна на цукор росте, не маючи для цього підстав. Якщо діяльність торговельних мереж регулюється розміром торгової надбавки і певною мірою це виконується й контролюється, то на оптовому ринку ситуація заплутана, а цінова політика зовсім непропозора. А посередників у нас більше, ніж роздрібних мереж», - сказав він.

А. Бідняк наголосив, що половина ринку цукру працює «в тіні». «100% ринку у нас складають посередники, а виробників в країні майже немає», - зазначив він.

Як повідомляв ГолосUA, за минулий тиждень в Україні цукор в середньому подорожчав на 10% (0,7-1 грн.), але експерти вважають, що ціна й ажіотаж підняті штучно, а наші продавці дуже швидко відреагували на світові перепади цін на «солодке». Адже на світових ринках ціна на цукор досягла максимуму за останні 29 років. Причина - світовий неврожай, а як наслідок — дефіцит. За словами голови правління асоціації «Укрцукор» Миколи Ярчука, паніка в Україні викликана штучно, щоби підняти ціни на внутрішньому ринку.
 За підрахунками експертів, у вітчизняних засіках станом на 1 січня 2010 року було близько 1,3 млн. тонн цукру. Українці щомісячно вживають приблизно 130 тис. тонн.

За матеріалами: Новий міст

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.