Новости Экономика чаэсукриття

Розробка проекту нового укриття на ЧАЕС буде завершена до липня 2010 р.

base article image

Розробка проекту нового укриття на Чорнобильській АЕС буде завершена до липня 2010 р.

Про це заявив генеральний директор державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" Ігор Грамоткін, повідомили в прес-службі ЧАЕС.

Гендиректор зазначив, що на сьогодні терміни реалізації проекту, у зв'язку із затримками в проектуванні, зміщені на півроку. Тим часом, нагадав І.Грамоткін, стабілізація об'єкту "Укриття", що завершилася в 2009 р., дозволяє говорити про його безпечну експлуатацію, принаймні, протягом 15 років.

Він також повідомив, що після закінчення розробки проекту будівництва нового безпечного конфайнмента, що виконується за замовленням генпідрядника концерну Novarka (Франція), на об'єкті почнуться фізичні роботи.

При цьому в даний час на проммайданчику і в локальній зоні об'єкту "Укриття" ведуться активні роботи з очищення території і спорудження котлованів, необхідних генпідрядникові для будівництва фундаментів НБК і стрічок насування арки, а також низки інших проектів, направлених на забезпечення безпеки даного об'єкту. "

За контрактом це зона відповідальності замовника робіт, ГСП ЧАЕС, і ми з даними завданнями успішно справляємося", - сказав він.

В цей же час, коментуючи звіт Рахункової палати України про неефективне витрачання державних і донорських коштів при виконанні програм і проектів на проммайданчику станції в 2007-2009 рр., І.Грамоткін заявив, що вважає висновки Рахункової палати за поспішні і поверхневі.

В той же час І.Грамоткін не виключає, що остаточна вартість будівництва конфайнменту може бути скоректована у бік збільшення, оскільки українська сторона як замовник прагне включити в проект найбільш надійне обладнання, щоб надалі уникнути експлуатаційних ризиків.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.