Новости Экономика правительствосахар

Уряд має намір купувати цукор за кордоном

base article image

Дефіцит цукру на внутрішньому ринку змушує уряд іти на крайні заходи. Вчора на засіданні Кабінету Міністрів обговорювалося питання безмитного ввезення цукру. Перші 100 тис. т мають бути імпортовані з Білорусі.

Цукор поза Україною коштує дорого, і його ввезення навряд чи позначиться на цінах усередині країни, але дозволить держструктурам заробити близько 3 тис. грн на тонні, вважають експерти.

Як розповіли в асоціації «Укрцукор», Кабінет Міністрів має намір дозволити Держкомрезерву купувати цукор за кордоном і ввозити його з відстроченням по сплаті ПДВ і ввізного мита. Текст відповідного розпорядження розроблявся Мінекономіки і вчора розглядався на засіданні Кабміну.

Перша партія цукру в обсязі 100 тис. т може бути куплена Держкомрезервом у Білорусі і ввезена до травня.

Нагадаємо, між Україною і Білоруссю діє режим вільної торгівлі, в рамках якого здійснюється безмитна торгівля буряковим цукром. Ввезення тростинного цукру до України оподатковується митом у розмірі 50% митної вартості.

За допомогою імпорту сирцю через Держкомрезерв уряд має намір добитися зниження цін на внутрішньому ринку, говорять в асоціації «Укрцукор».

Нагадаємо, з 1 січня ціни на цукор в Україні виросли в середньому на 25%, до 9,3-9,4 тис. грн/т. Ціни зростають у зв'язку з дефіцитом продукту і через підвищення цін на цукор у світі.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.