Новости Экономика нацбанкбанкпокупка

НБУ вивчає пропозиції про покупку банку "Надра"

base article image

Національний банк України вивчає пропозиції про покупку банку "Надра" від "більш ніж одного інвестора".

Про це сьогодні повідомив керівник групи радників Нацбанку Валерій Литвицький.

У той же час, В. Литвицький не уточнив, ані про яких саме потенційних інвесторів банку "Надра" йде мова, ані про кількість заявок. "Я не отримував мандата від Володимира Семеновича (Стельмаха, голови НБУ — ред.) говорити, заявки скількох інвесторів розглядає НБУ", - сказав він.

Також посадовець підкреслив, що банк "Надра" знаходиться у нормальному стані, зокрема, повертає депозити вкладникам. "Банк "Надра" ніхто не ховає, а продовження терміну дії тимчасової адміністрації банку говорить лише про те, що НБУ потрібно більше часу, щоб визначитися з інвестором, вивчити пропозиції", - сказав В. Литвицький.

Нагадаємо, 11 лютого Кабмін України ухвалив рішення не наполягати на переведенні вкладників банку "Надра" в "Родовід банк", якщо НБУ запропонує іншу модель для порятунку банку "Надра". "Я знаю, хто інвестор, але думаю, що не маю права цього коментувати", - сказав в.о. міністра фінансів Ігор Уманський.

Нагадаємо також, що Кабінет міністрів і Національний банк України спільною постановою вирішили докапіталізувати "Родовід банк" шляхом придбання акцій додаткової емісії вказаного товариства в сумі 7,5 млрд грн в обмін на облігації внутрішньої державної позики. Про це йдеться в постанові Кабміну № 1430 від 23 грудня 2009 р.

Також Кабмін приписує Міністерству фінансів разом з Національним банком забезпечити укладання ВАТ КБ "Надра" і ПАО "Родовід Банк" договору про взаємодію зазначених банків у процесі одночасного відчуження ВАТ КБ "Надра" зобов'язань по вкладах фізичних осіб та активів ПАО "Родовід Банк".

І. Уманський також заявив, що порятунок банку "Надра" коштуватиме інвесторові "мінімум 5,5-6 млрд. грн". "Питання обговорюється. Об'єктивно порядок цифр, який мінімально необхідний банку це 5,5 - 6 млрд. грн. Це той обсяг, який ми (Міністерство фінансів) вважаємо мінімально необхідним для підняття банку Надра", - сказав він.

За матеріалами: РБК-Україна

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.