Новости Экономика амкузакупівлі

АМКУ хоче саджати за грати змовників при проведенні держзакупівель на 6 років

base article image

АМКУ прагне ввести кримінальну відповідальність за змови керівників комерційних фірм при проведенні державних закупівель.

Про це заявив виконувач обов'язків голови Антимонопольного комітету України Олександр Мельниченко після розширеного засідання АМКУ, передав кореспондент ГолосUA.

“За відповідні змови має бути позбавлення волі до 6 років. Це дозволить також поглибити співпрацю з СБУ. Вони матимуть право проводити оперативно-розшукову діяльність”, - відзначив він.

За його даними, АМКУ підготував відповідний законопроект, який вже був схвалений у Кабміні та у першому читанні у ВР.

“Документ стосується домовленостей підприємців щодо фіксування цін, обмеження випуску продукції і розподіл ринку”, - відзначив він.

За словами О.Мельниченка, такі дії мають підпадати під статтю кримінального кодексу.

При цьому народний депутат від БЮТ Сергій Осика зауважив, ця галузь дійсно мало контрольована, адже щорічно в країні проходить близько 50 тисяч процедур державних закупівель на суму 150-160 млрд. гривень.“Це велика сума і дуже великий обсяг роботи, тому я запропонував збільшити кількість експертів АМКУ і покращити їх спеціалізацію”.

За словами голови Федерації роботодавців України Анатолія Кінаха, зазначений документ дістане підтримку у ВР, однак депутат рекомендував заборонити входити парламентарям до комісії, яка буде розслідувати порушення у цій сфері.

К.Коваленко

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.