Новости Экономика мвдкриминал

На Харківщині ліквідовано конвертаційний центр, через який "відмили" понад 1,5 мільярда гривень

base article image

На Харківщині працівники відділу захисту бюджетних коштів Управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю припинили діяльність потужного конвертаційного центру, за допомогою якого діючі суб’єкти підприємницької діяльності мінімізували доходи та ухилялися від сплати обов’язкових податків.

Про це повідомили у прес-службі МВС.

За попередніми даними, у період діяльності конвертаційного центру через розрахункові рахунки фіктивних підприємств, що діяли під його «дахом», пройшло понад 1,5 мільярда гривень.

Як з’ясували оперативник ДСБЕЗ, 35-річний харків’янин, з метою проведення безтоварних операцій, незаконного переказу безготівкових коштів у готівку та умисного ухилення від сплати податків, почав займатися фіктивним підприємництвом. Зловмисник зареєстрував на власне ім’я низку підприємств та організацій. Зловживаючи службовим становищем він, зокрема, склав фіктивний документ щодо фінансово-господарських взаємовідносин із товариством з обмеженою відповідальністю, відобразив у бухгалтерському та податковому обліку сфальсифіковані дані. Внаслідок цих дій державним інтересам було завдано збитків на суму понад 2,7 мільйона гривень. Також встановлено, що правопорушник, шляхом складання фіктивних документів та в результаті незаконних операцій на ринку цінних паперів здійснював легалізацію коштів.

За цими фактами стосовно конвертатора порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч.3 ст.212 (ухиляння від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України.

Під час санкціонованих обшуків накладено арешт на 10 банківських рахунків фірм та особисті рахунки осіб, причетних до діяльності «конверт центру». Було виявлено та вилучено первинну бухгалтерську документацію, 16 печаток, векселі на загальну суму понад шість мільйонів гривень, заблоковано на особливому рахунку платіжної карти коштів на суму 1,3 мільйона гривень. За попередніми даними, у період діяльності конвертаційного центру через розрахункові рахунки фіктивних підприємств пройшло понад 1,5 мільярда гривень.

Зловмисника затримано згідно ст.115 Кримінально-процесуального кодексу України, а згодом рішенням Київського районного суду м. Харкова термін утримання під вартою зловмисникові продовжено. Наразі здійснюється почеркознавча та комп’ютерно-технічна експертизи, встановлюється можлива причетність до цієї злочинної діяльності службових осіб органів податкової служби.

У випадку прийняття судом справедливого рішення злочинець понесе покарання у вигляді позбавлення волі терміном до десяти років із конфіскацією усього належного йому майна.


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.