Новости Экономика фирташбанк

НБУ не віддасть Фірташу банк "Надра"

base article image

Національний банк України вирішив не надавати бізнесменові Дмитру Фірташу статус інвестора банку «Надра».

Як повідомив один з членів правління НБУ, Дмитро Фірташ не переконав правління НБУ в тому, що у нього є необхідні для оздоровлення «Надр» 6 млрд. грн. «Ті документи, які нам надав інвестор, не дали нам упевненості в тому, що це його гроші, і він може їх використовувати в своїх цілях», — пояснив чиновник.

За даними «Дела» кошти на санацію банку мала виділити підконтрольна Дмитру Фірташу компанія «УкрГаз-Енерго». Інформацію про те, що саме ця компанія мала стати інвестором банку «Надра», підтвердив міністр Кабінету міністрів Петро Крупко.

Оскільки потенційний інвестор не виправдав покладених на нього сподівань, а від переведення активів і пасивів банку «Надра» в «Родовід», НБУ вже встиг відмовитися, зараз в Нацбанку змушені шукати альтернативні шляхи порятунку фінустанови.

Конкретно сказати, що з ним робити далі, не можуть ні в Нацбанку, ні в Мінфіні. У НБУ поки не кажуть, до якої схеми санації банку вони більше схиляються. Єдине, чого не хоче робити НБУ, це переводити активи і пасиви банку в іншу фінустанову, оскільки вважає, що після цього «Надра» доведеться ліквідовувати. «Переводити вклади фізосіб і активи в «Родовід» — це остання справа, адже тоді доведеться ліквідовувати банк «Надра», що може згубно позначитися на всій банківській системі», — пояснив виданню один з членів правління НБУ.

До сьогоднішнього дня в Нацбанку запевняли, що їхнім пріоритетом у вирішенні питання банку «Надра» є продаж фінустанови інвесторові або ж санація банку приватним інвестором спільно з державою. Повна передача банку в руки уряду розглядалася в НБУ як другорядний варіант.

«У нового уряду буде настільки багато фінансових проблем, що націоналізація банку з такими борговими зобов’язаннями призведе до значних витрат бюджету і навряд чи Кабмін піде на це. Хіба що тут вступлять в дію не економіка і логіка, а якісь особисті відносини, як це прийнято в Україні — зв’язки, домовленості, заліки», - прокоментував ситуацію перший заступник голови правління Промінвестбанку В’ячеслав Юткін.

За матеріалами: Дело
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.