Новости Экономика кредитдолг

У цьому році Україна буде змушена збільшити видатки – економіст

base article image

Через великі іноземні запозичення Україна буде вимушена в цьому році збільшити видатки з державного бюджету.

Таку думку висловив президент Центру ринкових реформ Володимир Лановий сьогодні на прес-конференції, передав кореспондент ГолосUA.

«Видатки зростуть, бо зріс держави борг. Його треба обслуговувати і відсотки треба буде платити, а це ще плюс 16-17 мільярдів гривень, і це будуть обов’язкові витрати. Якщо реально обчислювати, то видатки в цьому році взагалі можуть сягнути понад 300 мільярдів гривень, картина дуже погана», - зазначив він.

За словами Володимира Ланового, через міжнародні та внутрішні запозичення в минулому році значно збільшився державний борг країни, через що збільшились і видатки на його обслуговування. Експерт підкреслив, що окрім коштів на утримання адміністративного апарату, в країні не має видатків, які можна було б скоротити, тому слід очікувати лише збільшення витрат. Також він додав, що у цьому році слід очікувати і великого дефіциту державного бюджету: «Якщо видатки залишаються такими ж, як і в 2009-му, то дефіцит складе 100-140 мільярдів гривень, але видатки збільшаться і буде більший дефіцит».

К. Ковалено 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.