Новости Экономика казахстаннафтаукраина

Казахстан відмовився від транзиту нафти через Україну

base article image

Зміна маршруту транспортування казахстанської нафти у напрямку Польщі стала економічно вигіднішою, ніж транзит через Україну, заявив глава нацкомпанії "КазМунайГаз" Каіргельди Кабилдін сьогодні на прес-конференції в Астані.
"Ми звернулися до наших російських колег, і вони перенаправили нас у напрямку (Польщі), що економічно виявилося вигідніше, ніж на Одесу", - сказав він, уточнивши, що у бік Гданська було перенаправлено 3,5 млн тонн казахстанської нафти.

Український монополіст ВАТ "Укртранснафта" наприкінці 2009 року письмово повідомив "КазТрансОйл" про одностороннє розірвання з 26 січня 2010 року договору на транспортування казахстанської нафти територією України. Разом з тим між урядами Казахстану та України укладено і діє угода про співробітництво щодо поставок казахстанської нафти в Україну та її транзиту територією України від 1 червня 2004 року.

У ситуації, що склалася, лютневі обсяги казахстанської нафти будуть поставлятися в напрямку Польщі (Гданськ).

Нагадаємо, раніше міністр палива і енергетики України Юрій Продан заявляв, що "Укртранснафта" має намір добиватися підвищення ставки транзиту казахстанської нафти територією республіки. "Йдуть комерційні переговори про ціну на транспортування. Якщо сторони задовольнять одна одну за ціною і обсягом, то буде підписано відповідний договір", - зазначав він.

Раніше вже повідомлялося про те, що Казахстан планує переорієнтувати маршрут постачання нафти до Європи і направити його через Польщу, через що виник конфлікт з українським ВАТ "Укртранснафта".

За матеріалами "Інтерфакс-Україна"
 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.