Новости Экономика украинафинансыгаз

У 2010 році Україна продовжуватиме падати у боргову яму - економіст

base article image

У 2010 році Україна змушена буде нарощувати борги.

Про це заявив економіст інвестиційної компанії “Astrum Investment Management” Олексій Блінов, передав кореспондент ГолосUA

За його словами, у поточному році Україна не уникне нових запозичень.

Він зауважив, що не зважаючи на порівняно невисокий рівень сукупного державного боргу, який станом на кінець 2009 року склав 33,2% ВВП, рівень боргового навантаження у 2010 році буде високим.

“Відношення виплат по боргу, тобто його погашення та обслуговування до доходів бюджету у 2010 році складатиме 10-11%. Це значить, що кожну десяту зібрану гривню українська держава повинні буде віддавати для погашення боргу”, - відзначив він.

При цьому він зазначив, що боргове навантаження на бюджет у квітні — червні поточного року складатиме 20%.

“У ці місяці уряд повинен погасити облігації внутрішньої державної позики”, - зауважив він.

Також О. Блінов зазначив, що на українські державні фінансами тиснутиме фактор газу.

“Якщо у 2009 році Україна імпортувала 37,9 млрд. кубометрів газу на суму 8 млрд доларів то у 2010 році вона імпортує 33 млрд. кубометрів на суму 10,7 млрд. доларів. Тобто цю зявку з ростом ціни на газ для України при скороченні об'ємів імпорту на 13% нам доведеться заплатити на третину більше” - зауважив він додавши, що за оцінками кампанії щомісячні платежі на імпортований газ протягом 2010 року перевищуватимуть 600 млн. доларів. А в пікові місяці закупівлі імпортного газу перевищуватимуть 1 млрд. доларів.

У зв'язку з цим Блінов підкреслив, що валютні потреби “Нафтогазу” є джерелом скорочення валютних резервів НБУ.

При цьому економіст наголосив, що у цьому році Україна уникне суверенного дефолту.

“Відновлення співпраці з МВФ забезпечить обслуговування зовнішнього боргу позитивно через те, що найбільша та найближча виплата по зовнішньому боргу припадає на грудень поточного року...Уряд також зможе рефінансувати виплати по облігаціям внутрішньої державної позики завдяки підтримці НБУ”, - додав він.

А.Йовик

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.