Новости Экономика транзитнафта

За останні 2 роки Україна втратила на транзиті нафти $150 млн. — експерт

base article image

Україна наразі не опікується питаннями зовнішньої енергетичної політики, що призводить до значних фінансових втрат та втрат бізнес-партнерів по транзиту нафти територією держави.

Таке переконання висловив у коментарі кореспонденту ГолосUA президент Київського енергетичного клубу, екс-голова правління ВАТ "Укртранснафта" екс- член правління НАК "Нафтогаз України" Олександр Тодійчук.

«На жаль, ситуація з нафтотранспортною галуззю в Україні досить проблематична. Державне підприємство «НАК-Нафтогаз» обслуговує інтереси певних груп. Як і в українській політиці, основні зусилля прикладаються до внутрішньої боротьби. Гарантії транзитних потоків є зовнішнім питанням енергетичної політики, а воно відкладається на другий план. На цьому, врешті-решт, ми втрачаємо значні кошти, а можемо втратити у цілому українську газотранспортну систему», - наголосив він.

У результаті, зазначив експерт, «порушуються напрямки потоків, за якими нафта транспортувалася десятки років, бо йде боротьба за нафтопереробні заводи. Це заважає нашим трейдерам, які працюють на транзитних потоках. Вони мають вибір і йдуть на інші маршрути. І це дуже погано для України».

За інформацією фахівця, щорічно втрачаються значні обсяги транспортування нафти. У 2008 році втрати склали 12 мільйонів тон, у 2009 році ця цифра становила 3 мільйони тон транзиту, що разом складає близко однієї третини навантаження української нафтотранспортної системи.

На запитання про те, яку суму коштів Україна вже втратила у наслідок зменшення транзитних обсягів нафти, експерт відповів: «Якщо грубо, так би мовити, «середню температуру по лікарні», то ми за останні два роки втратили на тоні транзиту по 10 доларів, тобто 150 мільйонів доларів».

«Сьогодні треба вести більш гнучку політику з нашими партнерами, бо якщо ми продовжуватимемо втрачати обсяги транзиту, ми прийдемо до банкрутства галузі. А вона нещодавно була однією з найприбутковіших у системі «НАК-Нафтогазу»», - наголосив О. Тодійчук.

Нагадаємо, сьогодні на прес-конференції в Астані глава нацкомпанії "КазМунайГаз" Каіргельди Кабилдін заявив про те, що зміна маршруту транспортування казахстанської нафти у напрямку Польщі стала економічно вигіднішою, ніж транзит через Україну, тому й прийняте відповідне рішення.

І. Носальська


 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.