Новости Экономика гтсконсорціум

Вплив створення газотранспортного консорціума на економіку України можна буде оцінити після визначення його складу — експерт

base article image

Створення консорціуму з управління українською газотранспортною системою для української економіки може бути як негативним, так і позитивним чинником. Все залежатиме від його складу.

Таку думку висловив у коментарі кореспонденту ГолосUA старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ільдар Газізулін.

«Про вплив створення газотранспортного консорціуму з управління українською газотранспортною системою говорити зарано, бо невідомий його склад, його наповнення. Це може означати дуже різні речі. Відповідно до конкретних умов, змісту консорціуму, можна говорити, чи це позитивне, чи негативне рішення», - сказав він.

За словами фахівця, протягом останніх п'яти-семи років, коли з'явилася ця ідея, обговорювалося дуже багато варіантів: консорціум, що володіє цією системою, що керує, а, також, різні конфігурації учасників консорціуму.

За словами І. Газізуліна, «Україна йде на цей крок, бо існує проблема розрахунку за російський газ. Новий Президент і новий уряд, вочевидь, захочуть домовитися з Росією про відтермінування сплати боргів, або про кредит чи про зниження тарифів».

 Однак, зауважив він, «кращим варіантом є все ж отримання кредиту від Росії, а не перехід на ситуацію, яка була п'ять років тому, тобто низькі тарифи. Це не буде створювати стимулів для розвитку країни, для модернізації тощо».

На думку експерта, важливим питанням також є те, куди підуть внески, які повинні зробити сторони-учасниці. «Позитивом буде, якщо цей консорціум поліпшить ефективність витрачання грошей, які щорічно виділяються на підтримку газотранспортної системи. Якщо буде чітко розписано, як консорціум модернізує ГТС, якою є його мета, чого ми досягнемо за три, за п'ять років його діяльності. Якщо цього не буде, це вже менш прийнятно», - наголосив Ільдар Газізулін.

І. Носальська

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.