Новости Экономика газгазпромнафтогаз

В грудні-січні за газ Україна розраховувалась за кошти золотовалютного резерву

base article image

За газ із ВАТ «Газпромом» у грудні 2009 року і в січні 2010 року НАК «Нафтогаз» розраховувався коштом золотовалютного резерву України.

Таку думку висловив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін на прес-конференції в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

«Схема розрахунку за газ НАК «Нафтогазу» із ВАТ «Газпромом» у грудні, в січні була однакова, і в лютому буде така ж. Стельмах віддає з золотовалютних запасів, забираючи з облігацій внутрішньої державної позики гроші за газ. Фактично, сьогодні ті компанії, які споживають газ — не розраховуються за нього, виплачують із золотовалютного резерву України», - наголосив економіст.

За його словами ще в січні обсяги міжнародних резерві НБУ складали 25,3 млрд дол, а вже станом на 12 лютого їх залишилось 24 млрд. Олег Соскін наголосив, що ці кошти йдуть на розрахунок за газ. Також він додав, що зараз курс гривні по відношенню до долара утримується за рахунок емісії гривні.

Для підтвердження власних слів О.Соскін розказав, що «на 1 лютого в Україні 153 млрд грн готівки, в той час, як 1 грудня 2009 року обсяг готівкової гривні складав 147 млрд грн в Україні. Отже, Стельмах здійснює емісію, друкує кошти».  
 
К.Коваленко

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.