Новости Экономика бюджетукраина

Україні треба переходити на трирічне планування бюджету, - економіст

base article image

Україні потрібно переходити на трирічне планування бюджету.

Про це заявив економіст інвестиційної компанії «Astrum Investment Management» Олексій Блінов під час відеомосту в Києві, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, протягом 2005-2007 років, у час економічного росту, Україна «зводила» бюджет з дефіцитом у той, час коли останній необхідно було стримувати. «Золоте правило державних фінансів: борги не можна брати для соціальних виплат, а тільки для державних інвестицій», - зазначив економіст, підкресливши, що у ці роки й український уряд, і банки, і громадяни обрали політику «проїдання грошей».

При цьому, як наголосив експерт, доцільним було б накопичувати кошти. «Треба стати на шлях грамотного управління державними коштами: накопичувати гроші під час циклічних фаз росту, а в момент спаду – витрачати їх», - сказав О. Блінов.

Неефективна бюджетна політика, на його думку, сприяла стрімкому накопиченню боргів. «За нашими оцінками, що не збігаються з оцінками уряду, дефіцит бюджету за підсумками минулого року склав близько 84 млрд. грн… Згідно з світовими стандартами, Україна має невисокий об’єм боргу – близько 30% або 23% ВВП, залежно, як ви рахуєте державний борг. Відповідно до європейських критеріїв, критичним є показник 60% ВВП», - зазначив він, зауваживши, що в 2010 році Україна також не зможе уникнути великого дефіциту бюджету.

«Ми очікуємо, що це буде близько 6% ВВП», - сказав О. Блінов, додавши, що в грудні поточного року Україна муситиме виплатити майже 400 млн. доларів.

У зв’язку з цим він вважає, що бюджетне український уряд повинен удосконалити бюджетне планування. «Україна повинна запровадити практику трирічного бюджетування. Така система вже використовується в Росії», - зазначив експерт.

Як повідомляв ГолосUA, за даними Міністерства фінансів, державний бюджет України виконано за січень-грудень 2009 року з дефіцитом 19,866 млрд. грн. при запланованих річних планових показниках 31,563 млрд. грн. Зведений бюджет виконано за січень-грудень 2009 року з дефіцитом у сумі 21,607 млрд. грн.
 
Нагадаємо, що держбюджет на 2010 рік досі не ухвалено. 15 вересня 2009 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 5000 «Про державний бюджет України на 2010 рік», проте парламент відправив його на доопрацювання. Згідно з документом, витрати бюджету затверджені в сумі 324 млрд. грн., доходи – на рівні 285 млрд. грн., дефіцит – 46,7 млрд. грн. (3,97% ВВП), прогнозований рівень інфляції на 2009 рік – 9,7%. Як повідомлялося, за оперативними даними, доходи загального фонду Державного бюджету України в 2009 році (з урахуванням відшкодування податку на додану вартість) становили 172,207 млрд грн, або 93,3% плану. За даними Секретаріату президента, порівняно з 2008 роком доходи загального фонду державного бюджету зменшилися на 13,647 млрд грн, або на 7,3%.

А. Йовик

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.