Новости Экономика власністьприватизация грабіж

У результаті приватизації мільйони громадян України були пограбовані, - Симоненко

base article image

У результаті приватизації мільйони громадян України були пограбовані.

Про це заявив лідер Комуністичної партії України Петро Симоненко, коментуючи необхідність прийняття закону України про повернення у державну власність майна базових галузей народного господарства, передав кореспондент ГолосUA. 

«Загальне надбання держави — державна власність, яку було нелегітимно, без волевиявлення народу, поділено та приватизовано між приватними фізичними та юридичними особами протягом 90-х років минулого століття», - зазначив П. Симоненко.

За його словами, у результаті такої приватизації мільйони українців були фактично пограбовані. «Вони не набули нової власності, у них забрали їхню загальну власність, використання якої створювали суспільні фонди споживання, що підвищувало рівень і якість життя десятків мільйонів людей», - зауважив П. Симоненко.  

Він наголосив, що грабіжництво приватизації загальнонародної власності, створеної самовідданою працею багатьох поколінь, розграбування та знищення найбільших підприємств призвели до широкомасштабної деіндустріалізації України. «Це стало причиною зниження обсягу ВВП більше як вдвічі, масового безробіття, збіднення населення та руйнування найкращої у світі системи соціального забезпечення, а також деградації системи охорони здоров'я та освіти», - сказав він. 

За його словами, якщо така ситуація продовжуватиметься й надалі, це призведе до неминучої системної кризи. «Це буде криза техногенна, екологічна, економічна та соціальна», - зауважив він. 

Він зазначив, що запропонований ним закон України про повернення майна базових галузей промисловості «обгрунтовує необхідність націоналізації підприємств основних галузей економіки і створення на цій базі фонду загального надбання держави, який не буде підлягати приватизації».

О. Каретнікова 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.