Новости Экономика экономикареформи

Гальчинський: наша економічна слабкість — незавершеність системних реформ

base article image

Незаврешенность системних реофрм є головною причиною економічної слабкості країни. Зруйнувавши старе, Україна не змогла завершити процес створення нової дієздатної економічної конструкції, зупинившись на півдороги, заявив в інтерв'ю «ДТ» екс-голова ради НБУ і екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Гальчинський.

«Навіть з урахуванням «політичного безладдя» останніх років зріла за своїми структурними параметрами економіка не могла провалитися таким чином, – пише експерт. - Наша економічна слабкість — незавершеність системних реформ. Це, на моє переконання, головне. Зруйнувавши старе, ми не змогли завершити процес створення нової дієздатної економічної конструкції, зупинилися на півдорозі».

На думку експерта, в Україні можна спостерігати невдале поєднання елементов ринкової і планової економіки.

«У нас сформувалася «мутантна економіка» — недороблений, ринкоподібний реальний сектор і «радянська соціалка», - пише Гальчинський. - Ця мутантність поглибилася за останні п’ять років. Усі й тоді розуміли, що це дуже хитка система економічних відносин, але ніхто нічого не робив, аби змінити ситуацію».

«Ми маємо враховувати й те, що, на відміну від кризи 1997—1998 років, нинішня криза не стала для нас кризою відбудови. Радше навпаки — вона поглибила протиріччя, що їй передували. Конструктивна функція кризи залишилася нереалізованою. Це значно ускладнює економічну ситуацію в країні», - додав економіст.

За матеріалами: "Дзеркало тижня"
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.