Новости Экономика налоги украинцы

У 2009 році українці сплатили 171 мільярд гривень податків

base article image

У 2009 році до Зведеного бюджету України сплачено 171,8 млрд. грн. платежів, які контролюються державними податковими органами, з них до державного бюджету – майже 111,6 млрд. грн., місцевих – понад 60,2 млрд. гривень. До загального фонду сплачено понад 100 млрд. гривень.

Про це повідомила прес-служба Державної податкової адміністрації України.

Завдяки заходам податкової служби темпи зростання платежів випереджають темпи зростання номінального ВВП, збільшились надходження до місцевих бюджетів, зросла частка надходжень до бюджету, що розподіляється через ВВП.

«Завдяки злагодженій та професійній роботі податківців, запровадженню дієвих механізмів, які дозволили ефективно боротися з тінізацією економіки, вдалося не допустити значного падіння бюджетних надходжень. Якщо порівнювати 2008 та 2009 роки, рівень зменшення надходжень в Україні є одним із найменших у Європі і складає близько 6 відсотків. Тоді як у Нідерландах та Чехії такий показник становить 10 – 15 відсотків, у країнах Балтії та Росії – 20 – 25 відсотків», - наголосив голова ДПА Сергій Буряк.

Результатом запровадження ризикоорієнтованої системи відбору платників податків до перевірок стало скорочення кількості таких перевірок та підвищення якості їх проведення. Протягом минулого року група підприємств, які мають ризики несплати податків, зменшилася на третину.

«Сьогодні основні завдання контрольно-перевірочної роботи – не збільшення нарахувань та стягнень, а руйнування схем мінімізації та унеможливлення ухилення від сплати податків», - підкреслив перший заступник голови ДПА України Вадим Кайзерман.

Стратегічним напрямом роботи у 2010 році є покращення податкового супроводу великих платників податків. «На сьогодні перед ДПА України стоїть завдання створення дієвої системи контролю на всіх етапах супроводу платників податків та запровадження механізму безповоротного покарання злісних порушників податкового законодавства. Чесний бізнес повинен почуватися комфортно, а спроби ухиляння від сплати податків – вчасно упереджуватись», – відзначив Вадим Кайзерман.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.