Новости Экономика интернетзакон

Депутатам пропонують захистити клієнтів інтернет-магазинів

base article image

Діяльність інтернет-магазинів та інші види електронної комерції можуть стати частиною законодавства. Головна мета нового законопроекту – прирівняти електронні угоди до звичайних.

В Україні може з‘явитися закон, що регулює відносини між учасниками електронної комерції. Відповідний законопроект днями подав до парламенту народний депутат Юрій Полунєєв (фракція БЮТ).

Головна мета проекту закону «Про електронну комерцію» - прирівняти правовідносини у цій сфері до тих, що існують у традиційній комерційній діяльності. Зокрема, йдеться про електронні угоди, які сьогодні не визнаються законодавством як повноцінні.

«Цей законопроект знімає дискримінацію, яка сьогодні існує у відношенні до договорів, укладених електронним шляхом, запроваджує поняття «цифровий електронний підпис», і фактично суди сьогодні мають визнавати договори як звичайні комерційні угоди»,- сказав автор в інтерв‘ю «Німецькій хвилі».

На його думку, ухвалення цього документу убезпечить і звичайних клієнтів інтернет-магазинів. Адже останні відповідатимуть за невідповідність товарів рекламованим, брак та інші негаразди, від яких може постраждати будь-який споживач.

Полунєєв запевняє, що поява нового закону не призведе до посилення контролю над електронними магазинами. Адже втручання держави в сферу електронної комерції, за його словами, відбуватиметься на тому ж рівні, що і в сфері загальної торгівлі.

За матеріалами: "Німецька хвиля"
 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.