Новости Экономика самолетукраина

В Україні з'явиться новий літак Ан - 178

base article image

В Україні з'явиться новий літак - АНТК ім. Антонова приступив до розробки проекту транспортного Ан-178.

Про це заявив президент компанії "Мотор Cіч" В'ячеслав Богуслаєв.

Він стане модифікацією популярного Ан-158 і повинен замінити парк Ан-26 і Ан-32, які активно використовуються ВПС Росії, країн Близького Сходу та Африки.

Але для запуску проекту вартістю близько $ 150 млн. не знайшлося коштів, і не виключено, що його фінансуванням займеться Росія, відзначають учасники проекту.

За словами, президента компанії, “у проект Ан-158 будуть внесені стандартні для вантажної версії зміни. Приміром, розширено фюзеляж", - говорить він.

Вантажопідйомність нового літака складе 15-20 т. На підготовку проекту, виробництво досвідченого зразка і його випробування піде близько двох років.

Літак повинен замінити зношені машини попередніх модифікацій "Ан". "Антонова Вже зараз починають списувати вантажні літаки '- Ан-26 і Ан-32. Через два роки цей процес досягне піку, і на зміну застарілим моделям ми запропонуємо Ан-178", - говорить голова "Мотор Січ".

За оцінками директора Центру економічного і політичного аналізу Олександра Кави, обсяг виробництва нового літака міг би скласти 70-75 штук на рік: 60 в Росії і 10-15 в Україні.

Зараз Ан-148 проводиться на потужностях Воронезького акціонерного літакобудівного товариства, а також на київському авіазаводі "Авіант". Загальний ринок збуту Ан-178 він оцінює в 700-800 машин протягом 10-12 років.

"З урахуванням передбачуваної ціни літаків в $ 20-25 млн спільний ринок збуту складе від $ 14 млрд до $ 20 млрд", - говорить пан Кава.

Найближчі конкуренти майбутнього українського літака - Loockheed Геркулес З-130 і Casa C295, за оцінками експерта, на 30-40% дорожче українського аналогу. "Хоча, безумовно, немає гарантії, що на світовому ринку найближчим часом не з'явиться щось ще", - говорить пан Кава.

Втім, проблемою майбутнього проекту може стати відсутність фінансування, зазначає В'ячеслав Богуслаєв. "На те, щоб запустити Ан-178, потрібно близько $ 150 млн. Такі кошти в нашому бюджеті не передбачені, і знайти їх в Україні з-за фінансової кризи найближчим часом неможливо", - упевнений пан Богуслаєв. Він не виключає, що гроші виділила Російському "Об'єднана авіабудівна корпорація" (ОАК).

За матеріалами: “Комерсант-Україна”

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.