Новости Экономика гривнакурс валют

Девальвація гривні відбудеться, коли в Україні зміниться влада — економіст

base article image

Курс гривні у відношенні до долара знизиться після того, як в Україні відбудеться передача влади. Про це повідомив економіст, експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Борис Бордюг в інтерв'ю кореспондентові ГолосUA.

За його словами, ситуація з курсом гривні проясниться після того, “як до влади прийде Віктор Янукович, з'явиться нова більшість у парламенті та зміниться уряд”. Процес девальвації, на думку експерта, почнеться у другому кварталі 2010 року. “А зараз просто відбувається підтримування стабільності, яка нині на рівні 8 гривень плюс-мінус несуттєві якісь коливання...Чинників, через які має відбутись девальвація гривні, більш, ніж достатньо. Це, передусім, бюджет, а також зовнішній борг, який необхідно рефінансувати”, - пояснив Б. Бордюг.

Він також спрогнозував, що курс гривні до кінця 2010 року становитиме близько 9 гривень за долар. “Але тут дійсно багато буде залежати саме від тих дій, політики, яку буде здійснювати влада. По-перше, залежатиме від того, який буде бюджет. Це буде дуже сильний індикатор, який покаже наші перспективи”, - додав економіст.

Б. Бордюг зазначив, що надалі ситуація з державним бюджетом погіршуватиметься: “Економіка у важкому стані, зростання податків очікувати зараз марно. А що стосується скорочення соціальних витрат, то, навіть якщо будуть дотримані політичні обіцянки, то вони (соцвитрати - ред.) лише зростатимуть. Тобто, дірка у бюджеті, де-факто, буде великою. А от яким чином її будуть покривати — це питання”.

О. Гайворонська.

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.