Новости Экономика жкхминистр

Система ЖКГ в Україні є некерованою - міністр

base article image

Система житлово-комунального господарства в Україні є некерованою.

Про це міністр ЖКГ Олексій Кучеренко заявив сьогодні на брифінгу після підсумкової колегії у Міністерстві, передав кореспондент ГолосUA.

За його словами, житлово-комунальне господарство перебуває сьогодні в «достатньо глибокій кризі, закладеній ще в 1991 році». «Система ЖКГ, я констатую, сьогодні фактично некерована. Сьогодні дуже слабкий рівень регулювання цього ринку державою. Це сталося з отриманням загальної некерованості, характерної для країни в цілому. Буде відновлятися керування державою — буде відновлятися і керування житловим господарством», - відзначив посадовець.

При цьому міністр зауважив, що не треба впадати у відчай. «З іншого боку — я в жодному випадку не закликаю до песимізму, бо переконаний, що справжні реформи, справжні новації саме в такі кризов моменти і відбуваються», - наголосив він.

При цьому О. Кучеренко вкотре повторив, що одним з найефективніших виходів з кризи житлово-комунального господарства є і залишаються об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). «Проте цей процес штучно гальмується місцевою владою. Монополія комунальних ЖЕКів є надто вигідною органам місцевого самоврядування», - констатував він.

Нагадаємо, що за данми МінЖКГ, станом на 1 січня 2010 року в Україні нараховується 10 тис. 232 ОСББ, що становить більше 13% усіх житлових будинків в країні, які мають 5 та більше поверхів.

А. Береза

 

Загрузка...

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.