Новости Экономика черкасыдержказначействосуд

250 тисяч гривень відсудили Черкаси у Держказначейства

base article image

Міська влада Черкас виграла черговий суд у Головного управління Державного казначейства в Черкаській області. Усі позовні вимоги цього разу були задоволені повністю.

Про це кореспонденту ГолосUA повідомила начальник департаменту бюджетної політики Черкаського міськвиконкому Наталія Джуган.

Згідно з рішенням Господарського суду в Черкаській області, дії казначейства, яке відмовило розміщувати вільні кошти міського бюджету на депозитних рахунках банку, були визнані неправомірними. Крім того, держказначейство зобов’язане сплатити 250 тис. гривень збитків.

За словами Наталії Джуган, щороку мерія розміщує на депозитних рахунках банків, які виграли тендер, вільні кошти міського бюджету, отримуючи щорічно майже 1 млн. гривень прибутку.

Цього року стався безпрецедентний випадок, коли Головне управління Держказначейства в Черкаській області відмовило нам у розміщенні на депозитному рахунку “Укргазбанку” майже 8,5 мільйонів гривень. Кожен день такої прострочки “коштував” міській казні 5 тисяч гривень збитків, – розповіла Джуган.

За її словами, у подібній ситуації опинилися майже всі обласні центри України. Багато з них, як і Черкаси, звернулися до суду, де прагнуть визнати дії Держказначейства неправомірними.

Як повідомили прес-службі міськвиконкому, нещодавно судом вже було частково задоволено позов Черкаської міської ради. Зокрема 2 лютого, Черкаський окружний адміністративний суд визнав винними у бездіяльності органи Державного казначейства в частині не виплати платежів бюджетним установам Черкас у грудні 2009 року. Причому, на той час Черкаси було єдиним містом в Україні, яке виграло суд у Держказначейства.

В. Середа

 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.