Новости Экономика оружиепродаж

Україна може вийте на шосте місце в світі з продажу зброї - ЗМІ

base article image

Обсяг виробництва підприємств оборонно-промислового комплексу країни у 2009 році зріс на 58% в порівнянні з попереднім роком, що дасть можливість Україні вийти на 6 місце в світі за обсягами продажів зброї.

Про це повідомили експерти Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак і Сергій Згурець.

Згідно з даними агентства з питань ОПК Мінпромполітики України, найбільше зростання виробництва за підсумками року відзначене в авіабудуванні — 77%, суднобудуванні — 71%, в секторі виробництва озброєнь і військової техніки — 16%.

«З огляду на економічну кризу результати справді вражають. Але є ще один важливий нюанс: становище ОПК України торік поліпшилося виключно за рахунок збройового експорту», - відзначили експерти.

Аналітики стверджують, що 2009 рік став для України рекордним по укладанню великих контрактів.

«Пакет замовлень ДК «Укрспецекспорт» та її дочірніх підприємств забезпечив заділ для солідного зростання щорічних обсягів збройового експорту на найближчі два-три роки. Йдеться про контракти на модернізацію військово-транспортних літаків АН-32 для Індії (вартістю понад 400 млн. дол.), поставки партії малих десантних кораблів на повітряній подушці типу «Зубр» Китаю (на 315 млн. дол.), поставки Іраку шести військово-транспортних літаків Ан-32 (на суму близько 100 млн. дол.) і 420 нових бронетранспортерів БТР-4 (на суму близько 46 млн. дол.), нарешті, про поставки великої партії бронетранспортерів Таїланду», - зауважили аналітики.

«Також вагомими стали поставки газотурбінних установок виробництва ДП «Зоря-Машпроект» для індійських ВМС (для раніше поставлених Індії фрегатів російського виробництва та національних есмінців проектів Р15А і Р15В). А також угода на поставку ВПС Індії 100 двигунів АІ-20 сер. 5 для Ан-32 (вартістю близько 110 млн. дол.)», - розповіли експерти.

За їх словами, завдяки укладеним контрактам Україна впритул наблизилася до п'ятірки світових лідерів збройової торгівлі і, за попередніми підрахунками, може опинитися в шістці найбільших постачальників зброї, вставши за США, Росією, Францією, Німеччиною і Ізраїлем.

За матеріалами: Дзеркало тижня


 

Оставайтесь в курсе событий.
Подписывайтесь на нас в социальных сетях.